Met & balet

Zobrazit v programu

O přímých přenosech

Vážení diváci,
dovolte, abych Vám touto cestou představil sezónu přímých přenosů z metropolitní opery v New Yorku v Kině Sněžník Děčín.

Přímé přenosy oper z New Yorku nabízejí nevšední umělecký zážitek. Jedinečná kombinace špičkového operního umění a kvalitního filmového řemesla provedeného pomocí nejmodernějších technologií objeví pro mnohé krásu operního světa a milovníkům toho žánru otevře další, zcela nové obzory. Šesti kanálový (5.1) prostorový zvuk spolu s obrazem ve vysokém rozlišení HD na velkém filmovém plátně, při kterém oko kamery vidí lépe detail dění na jevišti než oko diváka, byť sedícího na nejlepších místech přímo v Metropolitní opeře Vám přiblíží operu nejvíc, jak je to jen možné. Diváci přenosů si tak v kinech mohou vychutnávat úžasné detailní záběry, které by v samotné Met nikdy neviděli, a které jim zajištuje více než deset kamer zaznamenávajících představení. K tomu všemu přidejme bezchybné zvládnutí výsostného interpretačního umění aktuálních světových zpěváků, dirigentů, hudebníků a dalších umělců a čeká nás magické a vášnivé drama, které někdy svým intenzivním prožitkem přibije diváka často přímo do sedadel. Bonusem jsou pak rozhovory s interprety představení v přestávkách, kdy se také představují různé skryté složky operního domu, jako jsou například garderobiéra, jevištní technika, pomocný zvířecí park atd.

To vše jsou důvody, proč v roce 2009 byla Metropolitní opera oceněna Emmy Award za zásluhy na rozvoji technologie Hight Definition a jejím celosvětovém využití v kinech a divadlech. Zcela oprávněně. Vždyť jen v této sezóně budou přenosy probíhat už přibližně do 1500 kinosálů v 46 zemích světa.

Co tedy nabízí Kino Sněžník v Děčíně, které se od začátku zapojilo do tohoto projektu a kde už májí tyto přímé přenosy několikaletou tradici?

Příjemně strávený umělecký večer. Přímé přenosy se konají vždy v sobotu od sedmnácti, osmnácti a devatenácti hodin (podle délky představení). Opera je vždy v originálním znění: italsky, německy případně anglicky a francouzsky doplněna vždy o anglické titulky a program, který je připraven i českém jazyce. Standardem už je pak bar kinokavárny otevřený hodinu před začátkem přenosu a po celou dobu přestávek mezi jednáními a bezplatné parkování u nákupního centra (cca. 150m od Kina)

Přímé operní přenosy v Kině Sněžník jsou Vaši vstupenkou do Metropolitní opery! (a ušetříte za letenku)

Těším se na setkání v Kině Sněžník Děčín

Martin Pošta
vedoucí Kina Sněžník Děčín